Arpanetist Facebookini
Pong
Pong on USA mängutootja Atari Inc. poolt 1972 aastal välja lastud videomäng. Olles üks esimesi elektrooniline mäng tol ajal, kogus Pong kiiresti kuulsust ning aitas videomängutööstusel kasvada. Esimesed sammud sellise mängu välja töötamiseks tegi saksa päritolu insener Ralph Baer, kelle idee oli toota lihtsaid videomänge, mida inimesed enda kodudes mängida saaksid ning nii sündis 1972 aastal esimene videomängusüsteem, millel sai mängida lauatennist. Atari asutaja Nolan Bushnell otsustas aga luua oma versiooni ning pani selle nimeks Pong ning 1975. aastaks müüs Atari veidi enam kui 8000 Pongi arkaadmängukonsooli.
Mäng sai kiiresti populaarseks ning 1975 loodi mängukonsoolile mõeldud versioon Pongist. Kuni 1980. aastateni kogus Atari Inc. loodud mäng vaid populaarsust ning tehing Sears, Roebuck and Company'ga aitas nende edule vaid kaasa. Sealt edasi nende populaarsus langes, sest 1980. aastatel ei olnud videomängud enam nii populaarsed ning trendide vastu ei saanud ka isegi mitte Pong, kuid sellest hoolimata oli üks esimesi videomänge oma nime ajalooraamatusse kirja pannud ning seda tuntakse täna kui arvutimängude klassikat.
1974 kaebasid Magnavox Odyssey loojad Atari Inc.'i kohtusse. Tegemist oli Pongi eelkäiaga ning Atari ettevõtet süüdistati Pongi idee varguses ning 1977. aastal Magnavox ka selle kohtuasja võitis.
LexisNexis
Lexise teenus sai alguse 20. sajandi teises pooles. Algselt tegeles ettevõte juriidiliste ja ajakirjanduslike dokumentide kättesaadavamaks tegemisega ning firmal on ka täna sama eesmärk - võimaldada kliendil võita aega olulise informatsioni otsimiselt kasutades LexisNexise tarkvara ja lahendusi. nende algus ei olnud aga kerge, 1960. aastatel ei suutnud ettevõtte tarkvara piisavalt efektiivne olla ning Ohio advokaadid suutsid infot kiiremini leida kui Lexise lahendus. Vahemikus 1968 ja 1973 investeerisid Lexise omanikud enda tarkvarasse ja otsingu efektiivsemaks muutmisese pea 20 millionit USA dollarit. Probleeme esines peaasjalikult sellega, kuidas alogritm ja süsteem soovitud infot otsib. Algselt ei otsinud süsteem dokumentide enda sisu vaid sõltus failide kokkuvõtetel, mis muutis otsingu ebatäpseks.
Kui leiti lahendus paljudele tehnilistele probleemidele, saavutas ettevõte suure edu. 1974. aastast alates hakkas ettevõte teenima kasumit ning järgnes terve kümnendi pikkune kiire kasv. LxisNexis on ka täna täiesti töötav platform ning peale 50 aasta pikkust teekonda on neil ette näidata imestama panevad numbrid:
- 4,6 miljardit otsitavat dokumenti
- 2 miljardit avalikku faili
- Üle 16000 andmebaasi
- Üle 32000 juriidilise, äri ning uudiste allika
- 97% kasutajatest on Fortune 500 ettevõtte ning USA top 100 advokaadibüroo
- 7,5 miljonit õpilast omavad ligipääsu LexisNexise õpilaste versioonile 1650 USA ülikoolis
Kommentaarid
Postita kommentaar